Hizmetlerimiz >
Google Adwords ve Analytics

Google Adwords ve Analytics

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google, yaptığınız işi arayanların kolayca bulabilmeleri için Adwords  hizmeti sunuyor. Adwords  bir google reklam uygulamasıdır. Web siteleri olanlar, google reklamı için müracaat ettikten sonra bilgileri verilen online bir arayüz üzerinden siteleriyle ilgili çeşitli anahtar kelimeler seçer. Bunun sonucunda google'da arama yapıldığında web siteniz sponsor bağlantılar bölümünde çıkar. Her anahtar kelimenin popülaritesine göre açık artırma yöntemi ile bütçe günlük olarak takip edilir. Örneğin, "tasarım" kelimesi tıklama başına 25 cent gibi… Bütçenizi düşünerek yapılmış bu uygulama google reklamınızın  aldığı ziyaretlere göre ve sadece google reklamınıza  tıklandığı zaman ödeme yapmanızı sağlar. Yapılan aramalarda google reklamının görüntülenmesini sağlayacak anahtar kelime seçimi çok mühimdir. Çünkü üzerinde iyice düşünülmeden seçilmiş, konunuzla ilgisiz kelimeler için çok yüksek bütçeli google reklam bedelleri ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Bu çalışma "google reklam verme" talebinde bulunmakla başlar. Fakat tek başına "google reklam verme" talebi yeterli değildir. Daha net açıklamak gerekirse belirlediğiniz anahtar kelimelerle ilgili Google'da arama yapıldığında reklamınız ücretsiz olarak her zaman görüntülenir. Ziyaretçileriniz reklamınıza tıkladıkça, reklamınız için ayırdığınız bedel bütçenizden düşer. Dolayısıyla, reklamlarınızın yayın süresi, bu işe ayırdığınız bütçe kadardır. Reklamlarınızın yayın süresini oldukça esnektir. Mesela 300 TL'lik bütçeniz tamamlandığında bu hizmeti tamamen durdurup, hesabınızı kapatabilirsiniz veya reklamınızın devam etmesini istiyorsanız haftalık/aylık bütçenizi yeniden belirlemeniz ve yazılı onay vermeniz yeterli olacaktır. Google Adwords, sayesinde kişiler anahtar kelimelerinizden birini aradığında, reklamınız arama sonuçlarının yanında görünecek ve işinizle ilgilenen kitleyi rahatlıkla çekebileceksiniz. Aynı zamanda Google Adwords, marka bilinirliğinizin ve sadık müşterilerinizin artmasında önemli rol oynar. Google'a reklam vermek  firmanız için yapacağınız en değerli reklam çalışmalarındandır.

3nokta Google Adwords  Qualified Professional sertifikasına sahiptir. Bu sertifikanın gerektirdiği sorumluluğun bilinciyle size Google Adwords  hizmeti sunar. Reklamınızı 15 dakikada değil, internet sitenizin tamamı inceleyerek, pazarlama stratejilerinizi göz önünde bulundurarak, titiz ve özenli bir biçimde hazırlar.
Google Adwords  sisteminin sunduğu tüm araçları kullanarak reklamınızı size en fazla geri dönüş sağlayacak ve en düşük maliyetlerde olacak biçimde optimize edilmesini sağlar. Bütçenize, anahtar kelimelerinize ve müşteri kitlenize göre adwords için kampanyalar oluşturur. Google Adwords  ve özel reklam yönetimi hizmet paketi sayesinde bu işlemi çocuk oyuncağı haline getirir. Sizleri adwords  ve analytics konusunda en doğru şekilde yönlendirir. Arama motorları yeni web sitelerini indekslerken, siz çoktan en üst sırada yerinizi almış olursunuz. Bu şansı elde edebilmeniz için google reklam vermek isteğinde bulunmanız yeterlidir.

Google'ın başka bir hizmeti ise Google Analytics'dir. Google Analytics  web sitenizdeki tüm istatistikleri tutan bir sistemdir. Bu sistemi kullanabilmeniz için öncelikle Gmail e kayıt olmanız gerekir. Sonra Google Analytics  linkine tıklayarak kayıt yaptırılır. Kayıt işleminden sonra Google Analytics'in  verdiği kod web sitenize eklenir. Tam bir analiz uzmanı olan Google Analytics  verdiği bu kodla sitenize gelen ziyaretçilerin hangi ülkeden geldiğini, IP adreslerini, hangi linklerden size ziyaretçi gönderildiğini en ince ayrıntılarına kadar görmenizi sağlar. Google Analytics  ayrıntılı raporları ile web sitenizin hangi konularda hit aldığını görüp web sitenizi geliştirmeniz mümkün olur. Bu güçlü özellikleri, esnek ve kullanımı kolay arayüzüyle web site trafiğinizi analiz edebilirsiniz. Yönetim paneli sayesinde tüm ziyaretçilerinizi ve istatistiklerinizi detaylı olarak görebilir, reklam ve pazarlama stratejilerinize yön verebilirsiniz.
Google Adwords ve Analytics
yukari
Telefon
+90 216 430 93 00
Google Plus
Faks
+90 216 430 93 01
Facebook
E-Mail
kontak
Twitter
E-Bültenimize Kaydolun
Güvenlik kodu